IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Closed TopicStart new topic
> Система за призоваване (Kuchiyose no Jutsu), Подобряване на системата
Подобряване на системата
Мнението ми е:
Харесвам предложението. [ 5 ] ** [62.50%]
Не харесвам предложението. [ 1 ] ** [12.50%]
Системата има нужда от промяна, но даденото предложение може да се изпипа. [ 2 ] ** [25.00%]
Общо гласове: 8

Душийо Ташачи
коментар Feb 23 2017, 11:09 AM
Коментар #1

Суна/Генин
Икона на група

Група: Разказвач
Коментари: 1,411
Регистриран: 7-September 10
Град: София
Потребител No.: 12,134

Информация за героя

Възраст: 14

HP: 260
CH: 506
ST: 402 RM: 26/26

Сила: 130
Интелект: 253
Воля: 148
Бързина: 201
Статус на героя: Maya Muhaya, Blessed

1. Какво харесвам в системата?
2. Какво НЕ харесвам в системата?
3. Какво предлагам?
А) Как работи това?
Б) Как животните си получават стата?
В) Как се разпределя стата?

Тези дни гледах системата за призоваване на животни, но ми направи впечатление, че тя може би не отговаря много на форумната действителност. В смисъл, че животните са изключително слаби.

1. Какво харесвам в системата?

+ Подробна е и е отделено внимание на детайлите.
+ Прекрасна основа е за развитие тъй като са разписани способностите на различните видове животни.

2. Какво НЕ харесвам в системата?

- Животните служат основно за приятелчета. Да това включва почти всички освен чудовищата с ??? от 9то и 10то ниво.
- Съотношението цена в чакра и резултат прави техники като Каге Буншин в пъти по-полезни.
- Ниво 6, което иска чуунин, 150 чакра е по-слабо от новите играчи, които започват в момента.
ПмС: Джирая използва едно от "средните" животни в битката си срещу Кисаме и Итачи. Едва ли може да са толкова слаби тези животинки.

3. Какво предлагам?

Предлагам да се въведе "естествена" граница между това какво може да призове един генин и какво може да призове един джоунин. Това може да се получи като силата на призованото животно (включително и неговите размери) зависят пряко от количеството чакра използвана за призоваване.

Как работи естествената граница? Ами един генин с 60 интелект има максимално 120 чакра, а един чуунин с 180 интелект има 360 чакра. Възможностите на двамата са различни.

В този случай съществуването на "нива" е безмислено, но тъй като голяма част от форума се върти около нива, то те могат да се ползват за неща като:
1) Скорост за призоваване.
2) Колко животни може да се призовават едновременно.
3) Отдадеността на играча към дадените животни - печели тяхното доверие. РП ефект.

А) Как работи това?

Използваната чакра ще се трансферира пряко в статс за животното като различните размери животни имат различни граници.

Пример:

Малко животно: 30-60
Средно животно: 61-200
Голямо животно: 201-600
Огромни животни - 601+

Б) Как животните си получават стата?

При призоваване, играчът споделя колко чакра ще използва за призоваващата техника. Изхабената чакра се умножава по две и се получава стата на животното.

Пример:

Играчът ползва 30 чакра за малко животно. Животното придобива 60 стат за разпределяне.

Съотношението чакра:стат е примерно.

В) Как се разпределя стата?

Различните животни (спрямо своите характеристики) ще имат "темплейт" за това как да се разпределят статистиките.

Пример:

Куче
Сила: 30%
Бързина: 30%
Воля: 20%
Интелект: 20%

Ако вземем предният пример за 30 чакра -> 60 статс:

Малко куче
Сила: 18
Бързина: 18
Воля: 12
Интелект: 12
Go to the top of the page

+Quote Post
Бундо Кезоуко
коментар Feb 23 2017, 11:25 AM
Коментар #2

Свободно Шиноби
Икона на група

Група: Free Shinobi

Коментари: 4,381
Регистриран: 16-April 10
Град: Бургас
Потребител No.: 11,466

Информация за героя

Възраст: 22

HP: 300
CH: 690
ST: 620 RM: 36

Сила: 150
Интелект: 345
Воля: 327
Бързина: 310
Статус на героя: 1. By the Hand of Siko
2. Cursed

25 exp from techniques refund

Разбирам идеята ти да се подобри призоваващата техника, тъй като вмомента е слаба и никой не я ползва. Съгласен съм, че трябва да се подобри.

Според мен, нивата на Кучиосе трябва да се дефинират по-добре:

1 ниво - Можеш да вложиш максимум 100 чакра в призоваването. Статът на животното = Чакра х 1
2 ниво - Максимум 150чакра наведнъж. Статът = Чакра х 1.2
3 ниво - Максимум 150 чакра наведнъж. Статът = Чакра х 1.5
4 ниво - Могат да бъдат призовани от 1 до 3 животни с общ стат 200 чакра х 1.5 = 300 общ стат

И т.н. По този начин няма да бъде твърде ОП, както ми се струва, че е твоето предложение в момента с това (стат = 2* чакра)
Нивата ще бъдат дефинирани по-видно, ще има развитие с всяко ниво и чак вече на по-високите нива ще можеш да вкараш много чакра и чакрата ще е максимално ефективна с (стат=2*чакра)

Ако остане твоето предложение без да има развитие в нивата на техниакта, на първо ниво всеки ще може да вкара всичката си чакра наведнъж и още на първо ниво да призове ЕбасимайкатаСТООПАШАТЗВЯР

+Quote Post
Зумо Токатаки
коментар Feb 24 2017, 03:15 PM
Коментар #3

Коноха/Чуунин
Икона на група

Група: Hidden Leaf

Коментари: 1,629
Регистриран: 2-August 08
Град: много як град
Потребител No.: 2,596

Информация за героя

Възраст: 24

HP: 400
CH: 466
ST: 400 RM: 27

Сила: 200
Интелект: 233
Воля: 202
Бързина: 200
Статус на героя: - Unlimited potential

Ако се включи и възможността за отключване на сейдж моуд към тази система смятам, че ще стане по-привлекателна (поне за мен) :Д.

+Quote Post
Хитогороши Данки...
коментар Feb 24 2017, 04:13 PM
Коментар #4

Кири/Генин
Икона на група

Група: Hidden Mist

Коментари: 11,578
Регистриран: 2-July 08
Град: Оргия :D
Потребител No.: 2,425

Информация за героя

Възраст: 24

HP: 560
CH: 160
ST: 288 RM: 15

Сила: 280
Интелект: 80
Воля: 60
Бързина: 144
Статус на героя: 1.There's a thick, 5 meters long, titanium chain around his torso which he's gotten used to.
2.Hiding(1)
3.Chaotic - he cannot be studied

Логично звучи. Като стигнем до ревизия и на нея, ще предложа това за чакрата. На мен обаче ми се върти една по-различна идея. Ще видим в края на краищата кое ще е по-добро.

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):